Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu oferuje swoim studentom atrakcyjną, dostosowaną do potrzeb rynku pracy ofertę edukacyjną. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu sal i laboratoriów oraz doświadczonej kadrze naukowej możesz być pewien, że uzyskasz świetne przygotowanie do pracy. Uczelnia dba, by co roku studenci mogli korzystać z coraz to nowszych sal i sprzętów najwyższej jakości. Tylko w ten sposób można kształcić zawodowo, a takie motto od lat przyświeca jarosławskiemu ośrodkowi.
Kariera w geodezji na wyciągnięcie ręki
Na kierunku geodezja i kartografia studenci mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt szwajcarskiej firmy Leica Geosystems. Zasilił on laboratorium metrologii geodezyjnej i będzie na co dzień służył w nauce zawodu. Wśród nowo zakupionych urządzeń są m.in. tachimetry skanujące, tachimetry zrobotyzowane, czterosystemowe odbiorniki, niwelatory. Sprzęt o wartości 1,5 mln zł jest precyzyjny i szybki, co jest kluczowym elementem w pracy współczesnego geodety. Ponadto urządzenia mają najnowocześniejsze oprogramowanie, są wodoodporne i bardzo dokładne. Tachimetry zrobotyzowane potrafią, dzięki technologii PowerSearch, same zlokalizować cel, a nawet dostosować się do warunków zewnętrznych.
Szpital na terenie Kampusu
Kierunek pielęgniarstwo, cieszący się niesłabnącą popularnością, ma do zaoferowania Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Nowa inwestycja daje imponujące możliwości w kształceniu przyszłych pielęgniarzy i pielęgniarek.
– Każdego roku na pielęgniarstwo rekrutujemy około 200 osób. To najbardziej pożądany kierunek studiów w naszej Uczelni. Duża liczba godzin praktyk, wykwalifikowani wykładowcy, a także płatne staże zawodowe przyciągają kandydatów z całego województwa. Teraz mamy kolejnego asa w rękawie – Centrum Symulacji Medycznej daje imponujące możliwości w kształceniu przyszłych pielęgniarzy i pielęgniarek – mówi prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman, Rektor PWSTE w Jarosławiu.
Na powierzchni 700 m2 Centrum Sylumacji Medycznej znalazły się: sala wysokiej wierności, pomieszczenie kontrolne, sala debriefingu, sala ALS/sala badań fizykalnych, sala BLS/sala badań fizykalnych, trzy sale umiejętności pielęgniarskich/sale OSCE oraz sala umiejętności technicznych. Powstałe pracownie wyposażone są w niezbędny sprzęt medyczny, fantomy oraz trenażery. Korzystanie ze specjalistycznego sprzętu w trakcie zajęć ma przygotować studenta do pracy w zawodzie oraz sprawowania profesjonalnej opieki medycznej.
Wirtualna anatomia
Nauka anatomii może być efektywna wyłącznie na zajęciach praktycznych. Na jarosławskiej uczelni możliwe jest to dzięki wykorzystaniu wirtualnego stołu anatomicznego, który wyposażył Instytut Ochrony Zdrowia PWSTE. To jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi dydaktycznych, umożliwiających edukowanie studentów kierunków medycznych na wyższym poziomie.
Urządzenie pozwala na wizualizację ciała człowieka, poznanie budowy i rozmieszczenia narządów, a także układów: kostnego, mięśniowego, nerwowego. Daje ono także możliwość powiększania, obracania, a także segmentowania na warstwy konkretnych struktur anatomicznych dla poznania ich budowy przestrzennej. Ponadto możemy symulować na nim doświadczenia, które zdobywa się podczas prawdziwej operacji.
Budynek dydaktyczno-laboratoryjny
To jeszcze nie wszystkie inwestycje, jakimi może pochwalić się uczelnia. Najnowszą jest obiekt, w którym znajdują się m.in. nowoczesne Centrum Obsługi Studenta oraz Zakład Automatyki i Elektroniki. Na pierwszej kondygnacji budynku zaplanowano m.in. laboratorium automatyki pojazdowej. Dzięki temu samochody będą mogły swobodnie wjeżdżać na stanowiska. Oprócz sprzętu do diagnostyki pojazdów w budynku znajdą się także największe urządzenia automatyki, np. obrabiarka.
– Nasza uczelnia konsekwentnie realizuje program podnoszenia warunków kształcenia, tak, aby absolwenci nie tylko posiadali wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim byli doskonale przygotowani do wejścia na rynek pracy – dodaje prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman.
Bardzo ważnym miejscem w nowym obiekcie będzie studenckie laboratorium badawczo-rozwojowe. Zostanie ono wyposażone m.in. w: stanowisko serwisowania urządzeń elektronicznych, nowoczesną stację lutowniczą, niezbędny sprzęt kontrolno-pomiarowy, stanowisko prototypowania. Studenci uzyskają zdalny dostęp do wybranych zasobów laboratorium, a zamontowane kamery pozwolą im zdalnie śledzić efekty działania opracowywanego programu czy konfiguracji. W planach jest także laboratorium automatyki przemysłowej i budynkowej. Tutaj studenci zetkną się m.in. z najnowszym sprzętem wykorzystywanym w liniach produkcyjnych w realnych zakładach oraz systemami zarządzania budynkiem. Pojawi się też miejsce dla laboratorium elektrotechniki i metrologii. Całość dopełni natomiast duże laboratorium fizyki.
Doskonalenie umiejętności hotelarskich
Równie atrakcyjny jest kierunek hotelarstwo i animacja czasu wolnego. By przygotować studentów w jak najlepszy sposób do pracy w branży hotelarskiej, uczelnia zapewnia pracownię złożoną z pomieszczeń odwzorowujących recepcję oraz pokój hotelowy. Znajduje się tam lada recepcyjna, krzesła, klucznica, meble ekspozycyjne, a także sejf depozytowy. Dodatkowo stanowisko wyposażone jest w niezbędny sprzęt komputerowy wraz urządzeniami peryferyjnymi, terminalem POS, monitorem LED, urządzeniem wielofunkcyjnym. Pokój hotelowy z węzłem sanitarno-higienicznym to elementarna część każdego obiektu noclegowego. Znajomość podstawowego wyposażenia oraz umiejętność pracy w tzw. służbie pięter są newralgicznymi umiejętnościami dla każdego studenta. Dlatego jednostkę mieszkalną wyposażono w: łóżko, pościel, szafę, stolik nocny, zestaw powitalny, biurko, lustro.
Artykuł sponsorowany