Powstała mobilna aplikacja „Powiat Przemyski”! Z nią zwiedzanie jest prostsze!

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Przemyślu/materiały prasowe

Powstała mobilna aplikacja „Powiat Przemyski”! Z nią zwiedzanie jest prostsze!

2021-07-21 12:38

Powstała mobilna aplikacja „Powiat Przemyski”, dzięki której można w prosty i przyjemny sposób poznać tajemnice i uroki naszego regionu. Aplikacja pokazuje, w jaki sposób szybko i łatwo odkrywać nieznane dotąd miejsca. Można z niej korzystać przez cały rok! Idealne aplikacja na sezon urlopowy, który przecież trwa!

- Naszym zamiarem było stworzenie podręcznej pomocy w zwiedzaniu i planowaniu wycieczek, która pozwoli turyście na lepsze nawigowanie w terenie i planowanie wyjazdów turystycznych, jednocześnie ułatwiając zwiedzanie i odpoczynek w powiecie przemyskim – czytamy w opisie nowej aplikacji „Powiat Przemyski”, która jest mobilnym przewodnikiem po atrakcjach, historyczno-turystycznych miejscach i obiektach naszego powiatu.

CZYTAJ TAKŻE: Co z obwodnicą Przemyśla? Mieszkańcy wyrazili swój sprzeciw

Jak działa nowa aplikacja?

Aplikacja prezentuje mapę z zaznaczonymi atrakcjami, daje możliwość nawigacji do obiektów, przeglądanie tychże obiektów według kategorii. To taki pomocnik wskazujący zabytki architektoniczne, przyrodnicze, sakralne, miejsca pamięci, a także punkty relaksu i rozrywki.

- Dla osób lubiących wypoczywać aktywnie, przygotowaliśmy trasy rowerowe, piesze oraz ścieżki dydaktyczne opatrzone ciekawymi opisami i uzupełnione aktualnymi zdjęciami. Dodatkowo w aplikacji znaleźć będzie można bazę obiektów noclegowych i gastronomicznych oraz kalendarz imprez- czytamy dalej w opisie.

Dodatkową funkcją aplikacji jest dostęp do bieżących wydarzeń organizowanych na terenie powiatu przemyskiego. Dzięki temu można zaplanować wyjazd do konkretnego miejsca w naszym powiecie i skorzystać nie tylko z atrakcji turystycznych, ale też  wziąć udział w ciekawym wydarzeniu.

Twórcy zapewniają, że aplikacja będzie cały czas rozwijana i uzupełniana o nowe miejsca, trasy, wydarzenia. Jest dostępna dla wszystkich użytkowników urządzeń z systemem Android. Wystarczy otworzyć aplikację Sklep Play i w wyszukiwarce wpisać „Powiat Przemyski”, następnie zainstalować bezpłatną aplikację i jechać w nieznane!

Paweł Wojciechowski podczas spaceru po japońskiej dżungli spotkał gigantyczne robale