Policjanci sprawdzali czy mieszkańcy Przemyśla i powiatu noszą maseczki. Kilkadziesiąt mandatów i wnioski do sądu

i

Autor: KMP Przemyśl

Policjanci sprawdzali czy mieszkańcy Przemyśla i powiatu noszą maseczki. Kilkadziesiąt mandatów i wnioski do sądu

2021-04-12 14:00

Przemyscy policjanci sprawdzali czy mieszkańcy powiatu przestrzegają obostrzeń dotyczących m.in. zasłaniania ust i nosa. W miniony weekend przeprowadzali kontrole w miejscach, gdzie gromadzili się przemyślanie i mieszkańcy powiatu. Efekt to kilkadziesiąt nałożonych mandatów i kilka wniosków skierowanych do sądu.

Podczas ostatniego weekendu w powiecie przemyskim policjanci sprawdzali czy w sklepach i na stoiskach udostępnione są preparaty do dezynfekcji dłoni. Podobne kontrole mundurowi przeprowadzali w siłowniach i klubach fitness. Policjantów można było spotkać także w miejscach gdzie gromadzą się przemyślanie tj. w parkach, placach zabaw oraz deptakach i starym rynku. Reagowali także napływające sygnały dotyczące niestosowania się do panujących obostrzeń. Wobec osób, które lekceważyły obowiązujące zasady, mundurowi wyciągali konsekwencje.

Jaki majątek zgromadził Krzysztof Krawczyk? Jaką miał emeryturę?

POLUB NASZ NOWY FANPAGE NA FACEBOOKU!

23 mandaty i 3 wnioski do sądu

Podczas minionego weekendu policjanci nałożyli na osoby, które lekceważyły obowiązek zasłaniania ust i nosa 23 mandaty oraz sporządzili 3 wnioski o ukaranie do sądu.

Policja przypomina, że osoba, która narusza przepisy sanitarne może być pouczona, ukarana mandatem, funkcjonariusze mogą również skierować wniosek o jej ukaranie do sądu. O rażącym łamaniu przepisów policjanci informują też inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Sonda
Koronawirus. Czy imprezy masowe powinny odbywać się mimo pandemii koronawirusa?