Damian Soból z Przemyśla zginął w Strefie Gazy

i

Autor: Fot. World Central Kitchen

Wydarzenia

Pogrzeb Damiana Sobola. Poznaliśmy datę ceremonii

2024-04-17 14:45

Poznaliśmy datę pogrzebu Damiana Sobola, przemyślanina, który zginął w izraelskim ataku bombowym w Strefie Gazy. Ciało Damiana jest już w jego rodzinnym mieście, w Przemyślu i to tu spocznie na Cmentarzu Głównym.

Pogrzeb Damiana Sobola

W najbliższą sobotę 20 kwietnia odbędzie się pogrzeb Damian Sobola, mieszkańca Przemyśla, który zginął w ataku bombowym na konwój wolontariuszy organizacji World Central Kitchen w Stefie Gazy. Uroczystości pogrzebowe rozpocznie msza w kościele Salezjanów o 10:00, następnie kondukt pogrzebowy przejdzie przez miasto od ulicy Salezjańskiej, przez Most Orląt aż na Słowackiego, na cmentarz główny.

CZYTAJ: Damian Soból zginął w izraelskim ataku w Gazie. Jest apel jego rodziny!

Damian Sobol zginął 1 kwietnia w ataku bombowym

Do ataku na konwój organizacji humanitarnej World Central Kitchen doszło w wieczór 1 kwietnia, podczas dostarczania pomocy żywnościowej. Samochody, którymi poruszali się wolontariusze został ostrzelany z powietrza w mieście Deir Balah. Zginęło siedem osób.

Wśród ofiar, oprócz Damiana byli jego przyjaciele: Saiffeddin Issam Ayad Abutaha, Lalzawmi Frankcom, Jacob Flickinger, John Chapman, James Henderson, James Kirby.

ZOBACZ: Uczczono pamięć Damiana Sobóla. Wolontariusz zginął w Strefie Gazy