pogoda na lipiec

i

Autor: wxcharts pogoda na lipiec

Wydarzenia

Pogoda na lipiec. Czeka nasz powtórka z upałów. Kiedy nadejdą?

2024-07-02 15:16

Upalna pogoda na przełomie czerwca i lipca dała się we znaki także mieszkańcom Podkarpacia. Początek nowego miesiąca przyniósł ochłodzenie o kilkanaście stopni, jednak nie potrwa ono zbyt długo... Już za kilka dni czeka nas powrót upałów. Kiedy dokładnie temperatura skoczy w górę?

Pogoda na lipiec

Początek lipca przyniesie w końcu upragnioną ochłodę. Temperatury oscylować będą w okolicach 20 stopni. Możliwe są też deszcze. Po fali upałów, jaką zakończył się czerwiec, odmiana w pogodzie była wyczekiwana. Niestety nie potrwa ona zbyt długo. Wysokie temperatury powrócą jeszcze w pierwszym tygodniu lipca! 

- To wszystko jest dosyć niepewne i zróżnicowane, ale na ten moment modele pogodowe wskazują, że w sobotę 6 lipca i w niedzielę 7 lipca wrócą do Polski wartości w granicach 30 stopni Celsjusza, a w niedzielę na wschodzie i w centrum nawet 34 stopni - mówi w rozmowie dla Wirtualnej Polski Emilia Szewczak, synoptyk IMGW.- Natomiast - tak, jak mówię - prognozy są ciągle do aktualizacji, do codziennego sprawdzania, bo wszystko może się jeszcze zmienić - dodaje. 

Oznacza to, że jeśli prognozy się utrzymają, w weekend czeka nas powtórka z upalnej rozrywki z końca czerwca.

Tych rzeczy nigdy nie trzymaj w aucie podczas upałów. Policja ostrzega

Zobacz więcej w naszej galerii!

QUIZ o gwizdach z Przyjaciół. Pamiętasz, kto miał w serialu cameo?

Pytanie 1 z 14
Czy Brad Pitt grał w Przyjaciołach?
Upały w Polsce. Jak Polacy sobie z nimi radzą?
Źródło: Pogoda na lipiec. Upały znowu powrócą i to już niedługo!