Gołoledź na drogach. Prognoza pogody

i

Autor: Mariusz Luda / Radio ESKA Gołoledź w Bydgoszczy! Bardzo trudne warunki na drogach! [OSTRZEŻENIE IMGW]

Podkarpackie: Gołoledź na drogach! IMGW ostrzega przed marznącymi opadami w całym regionie

2021-12-29 14:15

W całym regionie mogą wystąpić dzisiaj opady marznącej mżawki. Przez to na drogach w naszym województwie może być niebezpiecznie. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje od południa do jutrzejszego poranka! Mimo to warto uważać także jadąc do pracy. Ostatniej nocy termometry w regionie wskazały poniżej minus 20 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznących na Podkarpaciu wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Obowiązuje od południa w środę do godz. 8.00 rano w czwartek. We wszystkich powiatach regionu - przekazał IMGW – "prognozowane są słabe opady marznącej mżawki lokalnie deszczu powodujące gołoledź". Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorolodzy określają na 75 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Sylwester 2021: Zmiany godzin pracy Urzędu Miejskiego. Do której będzie otwarty?

Niebezpiecznie z rana

Ostrzeżenie ważne jest do godziny 8.00, ale warto uważać jadąc samochodem również o poranku. Tej nocy w naszym regionie termometry wskazały miejscami poniżej minus 20 stopni Celsjusza. W województwie podkarpackim najzimniej było w powiatach: jarosławskim, leskim, lubaczowskim, przemyskim, przeworskim, sanockim i bieszczadzkim. Temperatura powietrza spadła tam lokalnie do -22°C.

Spłoszone konie z saniami na trasie do Morskiego Oka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE