pielęgniarki

i

Autor: Wojewódzki Szpital w Przemyślu

Pielęgniarki z przemyskiej kardiologii lepią pierogi, smażą naleśniki i robią kanapki dla uchodźców

2022-03-28 15:29

W wolnym czasie, po dyżurach zakładają fartuchy, ale nie szpitalne, tylko kuchenne i lepią pierogi, robią kanapki i smażą naleśniki dla uchodźców przebywających w Przemyślu. Pielęgniarki z Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu pokazały jak wielkie mają serca.

Zaczęło się od pomysłu pielęgniarki oddziałowej, która zaproponowała koleżankom akcję lepienia pierogów dla uchodźców. Odzew był natychmiastowy, a chęć działania przemyskich pielęgniarek tak wielka, że natychmiast zorganizowały zrzutkę na potrzebne produkty. Szybko też znalazła się kuchnia w zaprzyjaźnionym barze i panie pielęgniarki zamieniły fartuchy szpitalne na kuchenne.

- Pierogów było 2910, pakowane po 10, na tackach, cieplutkie z widelczykiem, dostarczyłyśmy na dworzec w Przemyślu i z radością patrzyłyśmy jak niektórzy brali nawet po kilka porcji wybierając się dalej w podróż - powiedziała Jadwiga Domagalska, pielęgniarka oddziałowa z oddziału kardiologii.

Później pielęgniarki poszły za ciosem i zrobiły 500 bułek, którymi obdarowały pasażerów nocnego pociągu ze Lwowa. Jak powiedziała pani Jadwiga:

- W naszą akcję zaangażował się cały oddział kardiologii. Kto może poświęca swój wolny czas, pozostali wspierają nas wolnymi datkami do naszej puszki.

Pielęgniarkom udało się tez pozyskać sponsorów z Włoch, którzy również przekazali środki finansowe na ten cel. W ubiegłą niedzielę po raz kolejny nakarmiły uchodźców. Tym razem było to 140 naleśników, które trafiły do obywateli Ukrainy przebywających w Przemyślu.

Jak zapowiadają pielęgniarki: to nie koniec akcji, z pewnością jeszcze nie raz spotkają się w kuchni, bo takie akcje przynoszą wiele satysfakcji i z całą pewnością doskonale integrują personel medyczny.

Davide Martello. Niezwykłe koncerty na przejściu granicznym w Medyce

Czy on będzie dobrym ojcem? Przetestuj swojego partnera

Pytanie 1 z 10
Ostatnio wspomniałaś, że chciałabyś mieć dziecko... Jak zareagował Twój partner?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE