Kobieta z mapą

i

Autor: Pexels Quiz. W jakim województwie znajduje się ten powiat?

Ciekawostki o imionach

Piękne, zapomniane imię. W Polsce nosi je garstka kobiet

2023-11-20 13:32

Spis treści

  1. Zapomniane imię Klotylda
  2. Astrologia o Klotyldach
  3. Zakazane imiona w Polsce. Urzędnik odmówi rodzicom [LISTA]

Zapomniane imię Klotylda

Kobiety noszące to imię wyróżniają się spokojnym usposobieniem. Są empatyczne i rodzinne. Potrafią budować trwałe więzi, dbają o zgodę i dążą do niej. Są opoką, na której można polegać w trakcie kryzysu. Wydawać by się mogło, że taki zestaw cech raczej nie będzie przypisany do osób, których imię przetłumaczyć można jako "słynąca z walki". A jednak, Klotylda właśnie takie są.

Pomimo tak pogodnego zestawu cech przypisanych temu germańskiemu, staremu imieniu, nie cieszy się ono popularnością. W Polsce według danych GUS-u w 2019 roku mieszkały zaledwie 93 kobiety noszące to imię.

Choć wydaje się ono poważne i dla małej dziewczynki zbyt "ciężkie", są to tylko pozory. Klotydla posiada kilka zdrobnień, które są wręcz idealne dla dziecka. Kilkuletnia Klotylda może być np. Kloti, Tyldzią, Tyldą czy Klodi. A to nie brzmi już tak dorośle i poważnie.

Klotylda w swej pełnej wersji może sprawiać wrażenie imienia zbyt poważnego dla małego dziecka. Istnieje jednak kilka wdzięcznych zdrobnień, którymi można zwracać się do kilkuletniej Klotyldy, są to np. Kloti, Tyldzia, Tylda, czy Klodi.

Astrologia o Klotyldach

Warto wspomnieć jeszcze, co o Klotyldach mówi astrologia. Zgodnie z jej zasadami, kobiety to tym imieniu są numerologicznymi szóstkami. Można powiedzieć, że ich drugim imieniem jest empatia. I to w ponadprzeciętnym wydaniu. Wyróżniają się troskliwością, ciepłem i opiekuńczością. Rodzina jest u nich zawsze na pierwszym miejscu. Klotyldy partnerów powinny szukać wśród zodiakalnych Byków i Raków.

Zakazane imiona w Polsce. Urzędnik odmówi rodzicom [LISTA]

Jakie są najdziwniejsze imiona dla dzieci?
Źródło: To piękne, ale zapomniane imię. W Polsce nosi je garstka kobiet
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE