Alkomat

i

Autor: KPP Przeworsk

Obywatelskie zatrzymanie. Kierowca miał prawie trzy promile

2020-04-30 12:33

Mieszkaniec powiatu przeworskiego uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna zabrał kluczyki kierującemu toyotą i powiadomił policję. - Podczas badania trzeźwości okazało się, że kierowca miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie - zaznacza Justyna Urban z KPP w Przeworsku.

Do zdarzenia doszło we wtorek w Dobczy w powiecie przeworskim. Po godz. 13 oficer dyżurny przeworskiej policji otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. - Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze. Od mężczyzny czuć było alkohol. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 47-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie - zaznacza Justyna Urban z KPP w Przeworsku.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadąc przez miejscowość Dobcza, jego uwagę zwróciła jadąca przed nim toyota. Styl jazdy kierującego wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Wyprzedził samochód, zajechał mu drogę i zabrał kierowcy kluczyki - dodaje.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem.