Od dzisiaj obniżka cen paliw! Ale nie dla wszystkich? Jest warunek!

i

Autor: Paul Brennan

Obniżka cen paliw. Zaoszczędzimy nawet kilkadziesiąt groszy na litrze! Ale jest warunek!

2022-06-24 11:54

Prezes PKN Orlen zapowiedział, że w wakacje zechce ulżyć Polakom. Pierwsze obniżki cen paliw miały zacząć obowiązywać na stacjach od 24 czerwca, czyli początku wakacji. Dziś na Twitterze Daniela Obajtka pojawiła się kolejna informacja odnośnie spadków cen. Od poniedziałku będzie można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt groszy na litrze, ale jest pewien warunek!

Ceny paliw straszą kierowców na stacjach paliw. I nie ma się co dziwić, bo są najwyższe od wielu lat. W ubiegłym tygodniu prezes Orlenu, Daniel Obajtek na konferencji poświęconej fuzji z Lotosem  zapowiedział, że zechce ulżyć Polakom. Obniżki cen rozpoczną się wraz z początek wakacji, czyli 24 czerwca. Ale czy kierowcy mają się z czego cieszyć? Prezes zaznaczył, że będą to minimalne – kilkugroszowe spadki. Co więcej, żeby móc z nich skorzystać, trzeba spełnić jeden warunek. Jaki? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Symulacja zderzenia lokomotywy z samochodem. Kampania Bezpieczny Przejazd

CZYTAJ TAKŻE: Na taką informację czekali kierowcy! Czeka nas duża obniżka paliwa

Od dzisiaj obniżka cen paliw! Groszowe sprawy

Ubiegłotygodniowe zapowiedzi prezesa Orlenu mają ziścić się wraz z początkiem wakacji. Wszyscy kierowcy będą mogli skorzystać z tej zniżki, ale najpierw muszą spełnić warunek. Daniel Obajtek zastrzegł, że promocja będzie polegać na korzystaniu przez klientów m.in. z programów lojalnościowych, jakie są powszechnie stosowane w biznesie i będą wynosić kilka groszy na litrze. Dlatego kierowcy, którzy nie korzystają z takiego rozwiązania, nie będą mogli liczyć na niższe ceny.

Daniel Obajtek: Z aplikacją VITAY nawet 30 gr na litrze

Za to dziś na Twitterze Daniela Obajtka pojawiła kolejna informacja odnośnie wakacyjnych spadków cen paliw. Jak napisał prezes PKN Orlen z aplikacją VITAY kierowcy będą mogli liczyć na całkiem spore zniżki.

- Od poniedziałku do końca wakacji obecni i nowi klienci z aplikacją VITAY uzyskają rabat -30 gr/l na benzynę i ON. Rabat dotyczy 150 litrów miesięcznie. W ramach mechanizmów rynkowych robimy wszystko by w trudnym dla całej Europy momencie paliwo w Polsce było możliwie najtańsze – pisał Daniel Obajtek.

 Ceny paliw w Polsce. Czego się spodziewać?

Analitycy e-petrol.pl sugerują, że w przyszłym tygodniu benzyna 95-oktanowa może kosztować 7,79-7,91 zł za litr. Za to 98-oktanowa kosztować ma nawet 8,55 zł za litr, co więcej po weekendzie jej ceny mogą dobić do 8,69 zł za litr. Za kilka dni tankowanie oleju napędowego będzie wiązało się z kosztem: 7,89-8,01 zł za litr. LPG może zanotować wyraźny spadek. Obecnie średnia cena to 3,52 zł za litr, a możliwe że za niedługo będzie mieścić się w przedziale 3,41 – 3,52 zł za litr.

Ceny paliw nie zachęcają do dalekich podróży, ale wakacje wciąż mogą być udane.

Nie wierzysz? To posłuchaj najnowszej WKRĘTARKI :)

Listen to "Wakacje" on Spreaker.