Indeks

i

Autor: wikipedia.org

Ciekawostki

Niemal 30 ukończonych kierunków studiów i doktorat. A to tylko część bilansu osiągnięć najlepiej wykształconej Polki

2024-02-09 16:21

Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc jest najlepszym potwierdzeniem tego, że chcieć znaczy móc. Ambitna Polka pobiła polski rekord w kategorii "Najwięcej ukończonych kierunków studiów". Może pochwalić się też kilkunastoma tytułami naukowymi - w tym doktorskim!

Najlepiej wykształcona Polka ma na koncie niemal 30 kierunków studiów

Bywa i tak, że jeden kierunek studiów to po prostu za mało. W takiej sytuacji zawsze można podjąć naukę na kolejnym, i kolejnym, a później... kolejnym. Z takiego założenia wyszła najwyraźniej Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc. Kobieta ukończyła niemal 30 kierunków studiów! Jest rekordzistką Polski i z tego co zapowiada – nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

"Moją pasją jest uczyć się, rozwijać w wielu kierunkach, co w połączeniu z drugą pasją, jaką jest psychologia, daje mi dużo większe możliwości pomagania drugiej istocie, czy to człowiekowi, czy zwierzęciu" – wyznała dr Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc w rozmowie z portalem biurorekordow.pl.

Rekordzistka Polski skończyła 28 kierunków studiów

Zwierzyńska-Symonajc do 2022 roku ukończyła dokładnie 28 kierunków studiów. Ustanowiła tym samym nowy rekord Polski w kategorii "Najwięcej ukończonych kierunków studiów". A nie jest to jedyny tytuł należący do ambitnej doktor. Jak podaje biurorekordow.pl, kobieta ustanowiła go w dwóch kategoriach — najwięcej ukończonych kierunków studiów oraz najwięcej posiadanych tytułów magistra. Tych doczekała się aż 10!

Pierwszy tytuł magisterski uzyskała w 2000 roku. Skończyła wówczas dzienne studia magisterskie z filologii polskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Później przyszedł czas na zmianę uczelni i kierunków. Zwierzyńska-Symonajc studiowała też m.in. na: Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie w Białymstoku. W ciągu ostatnich 24 lat ukończyła studia z prawa, psychologii, socjologii,kryminologii, bezpieczeństwa wewnętrznego, pedagogiki, administracja, filologii polskiej, angielskiej i rosyjskiej.

A to wciąż nie koniec osiągnięć ambitnej 10-krotnej pani magister. Ukończyła też 17 kierunków studiów podyplomowych, Kolegium Języków Obcych. Zwierzyńska-Symonajc posiada także stopień naukowy doktora z zakresu nauk społecznych.

Najbardziej popularne kierunki studiów w roku akademickim 2023/2024

Studenci opłakują zmarłego Olka. Studiował zarządzanie na SGH, zginął przez Putina pod Kijowem
Źródło: To najlepiej wykształcona Polka. Ma prawie 30 ukończonych kierunków studiów oraz doktorat