piłka koszykówka

i

Autor: unsplash zdjęcie ilustracyjne

Sport

Niedźwiadki Przemyśl nie będą grały w 1 lidze! Chemart przestał wspierać klub

2024-06-17 16:10

"Nasz zespół nie zagra w tym sezonie w I lidze. Bez znaczenia jest dla nas czy nasza licencja będzie gdziekolwiek wykorzystana, bo tak zwyczajnie, jakie ma to dla nas znaczenie…". Tymi słowami zaczyna się długi wpis trenera przemyskich Niedźwiadków. Jak się okazuje, dotychczasowy sponsor klubu, Chemart, wycofał się z jego wsparcia.

Niedźwiadki Przemyśl jednak nie będą już grały w pierwszej lidze. Jak się okazuje, po zaledwie jednym sezonie klub będzie musiał pożegnać się z rozgrywkami na tym poziomie. Powód? Decyzja sponsora klubu, firmy Chemart, a dokładnie jego szefa, Artura Lewandowskiego. Dodajmy, że był on także  właścicielem licencji na grę w pierwszej lidze.

O sprawie poinformował w długim oświadczeniu Daniel Puchalski, trener przemyskiego zespołu.

"Nasz zespół nie zagra w tym sezonie w I lidze. Bez znaczenia jest dla nas czy nasza licencja będzie gdziekolwiek wykorzystana, bo tak zwyczajnie, jakie ma to dla nas znaczenie…Robię i zrobię wszystko by nasz zespół zagrał w tym sezonie w II lidze. Bez II ligi, nasi juniorzy muszą zmienić szkołę i wyjechać z Przemyśla, są na zbyt wysokim poziomie by grać jedynie z rówieśnikami na Podkarpaciu. Bez Tych juniorów, realnie, nie wrócimy do gry seniorskiej w żadnym konkretnym czasie. Przynajmniej dla nas konkretnym. Pozwólcie mi Państwo nie tłumaczyć szczegółów, zrobię wszystko co możliwe. Zagramy. Nie jest to oświadczenie właściciela licencji, ale osób które ten klub tworzą." - napisał w facebookowym poście trener.

Ceny w sklepiku w Chatce Puchatka

Zobaczcie nasza galerię!

Polscy piłkarze wrócili do hotelu.