Świeczka

i

Autor: pixabay.com

Wydarzenia

Nie żyje Jerzy Fąfara! Dziennikarz i twórca Święta Paniagi miał 68 lat

2024-03-21 8:54

Informacje o śmierci Jerzego Fąfary pojawiły się 20 marca w mediach społecznościowcyh lokalnych, rzeszowskich działaczy. Był dziennikarzem, poetą, wydawcą, pisarzem i regionalistą. Działał też w redakcji "Podkarpackiej Historii".

Nie żyje Jerzy Fąfara  

"Jerzy Fąfara nie żyje. Znany dziennikarz, poeta, pisarz, wydawca, regionalista. Niezwykle zasłużona postać rzeszowskiej kultury. Zmarł nagle, dzisiaj, w wieku 68 lat. Był członkiem redakcji "Podkarpackiej Historii", jeszcze w styczniu wspólnie prowadziliśmy spotkanie pod pomnikiem Szajny w Rzeszowie w rocznicę wyzwolenia Auschwitz. Szok, niedowierzanie. Jurku, na zawsze pozostaniesz w pamięci" - tak za pośrednictwem swojego Facebooka o śmierci Jerzego Fąfary poinformował jego przyjaciel i redaktor naczelny „Podkarpackiej historii” Szymon Jakubowski.

Do smutnej informacji doniósł się także Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

W pędzie pracy, kampanii, mnóstwa zajęć, przeglądając wiadomości, zatrzymałem się bo nie mogę i nie chcę uwierzyć . Trafiłem na tę wiadomość. Odszedł Jerzy Fąfara, miłośnik Rzeszowa, artysta, pisarz, ceniony autor słuchowisk, człowiek niezwykle wrażliwy, którego w Rzeszowie nie trzeba nikomu przedstawiać. Myślę o naszym ostatnim spotkaniu, jesienią, podczas odsłonięcia „Drabiny do nieba” prof. Józefa Szajny. Oczywiście mieliśmy się spotkać, porozmawiać…I tylko tyle tu napiszę: nie byłoby tej „Drabiny” bez Niego, nie byłoby tego miejsca widokowego do jej ustawienia, o profesorze Szajnie wiedzielibyśmy znacznie mniej. I nie byłoby tylu zapisanych ludzkich historii…To wielki żal. Ale przewagą twórców jest fakt że pozostają po nich ich dzieła. Dzięki nim będziemy pamiętać.Bliskim składam szczere kondolencje – napisał na Facebooku prezydent.

Kim był Jerzy Fąfara?

Jerzy Fąfara przyszedł na świat w Rzeszowie, 1 września 1956 roku. Był poetą, prozaikiem, wydawcą i autorem słuchowisk. W 1981 roku kończył studia prawnicze na UMCS w Rzeszowie. Pracował jako dyrektor Podkarpackiego Instytutu Książki i Marketingu w Rzeszowie.

Słuchacze mieli styczność z jego twórczością w wielu stacjach radiowych, w tym w programie I PR, dla których Fąfara tworzył słuchowiska. Był za nie wielokrotnie nagradzany. Fąfara pracował także w Krajowej Agencji Wydawniczej w Rzeszowie, co przypadło na lata 1982-1989. Był twórcą prywatnego wydawnictwo RAF w Rzeszowie i Podkarpackiego Instytutu Książki i Marketingu - od 2001 roku.

Tragiczny pożar w Stalowej Woli. Nie żyje mężczyzna

Nie żyje 25-letnia Białorusinka. Lizę pochowali na Cmentarzu Północnym
Źródło: Nie żyje Jerzy Fąfara! Dziennikarz i twórca Święta Paniagi miał 68 lat