Na Podkarpaciu powstanie pierwszy sklep społeczny. Zrobimy w nim tańsze zakupy

i

Autor: Fot. przemysl.pl

Wydarzenia

Na Podkarpaciu powstanie pierwszy Sklep Społeczny. Zrobimy w nim tańsze zakupy

2023-10-02 12:35

Pierwszy na Podkarpaciu Sklep Społeczny zostanie otwarty w najbliższych tygodniach w Przemyślu przy ul. Sportowej 12. - Chwilę to trwało, ale dobre rzeczy rodzą się w bólach – napisał prezydent miasta, Wojciech Bakun w swoich mediach społecznościowych, gdzie przekazał także, że klucze do lokalu zostały już przekazane. Odpowiedzialna za prowadzenie Sklepu Społecznego będzie Fundacja Wolne Miejsce.

Pierwszy na Podkarpaciu Sklep Społeczny. Zrobimy w nim tanie zakupy 

W Przemyślu przy ulicy Sportowej 12 powstanie Sklep Społeczny. To pierwszy taki lokal na Podkarpaciu. - Idea otwarcia sklepu społecznego w Przemyślu pojawiła się wiele miesięcy temu, za sprawą radnego Bartłomieja Barczaka. Władze miasta wsparły ten pomysł przekazując na jego działalność lokal – informuje przemyski magistrat. Następnie wybrano Fundację Wolne Miejsce, która ma prowadzić Sklep Społeczny dla niezamożnych osób.

Teraz nadszedł czas na wyposażenie lokalu i wszelkie inne działania, które pozwolą na jego uruchomienie, prawdopodobnie pod koniec bieżącego roku, najpóźniej w styczniu roku 2024 – informuje Urząd Miejski w Przemyślu.

ZOBACZ: Niesamowity gest! Siostra zakonna pomalowała oddział dziecięcy

Wojciech Bakun: klucze do Sklepu Społecznego zostały przekazane

Prezydent Przemyśla, Wojciech Bakun za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował przekazaniu kluczy do lokalu przy ul. Sportowej 12 Fundacji Wolne Miejsce.

Dzisiaj miałem przyjemność przekazać klucze do pierwszego na Podkarpaciu Sklepu Społecznego, który w ciągu najbliższych tygodni zostanie otwarty w Przemyślu przy ulicy Sportowej 12.

Dodał, że Sklep Społeczny to nie tylko miejsce, w którym będzie można zrobić tańsze zakupy, ale „będzie można również spotkać się ze znajomymi w przestrzeni przygotowywanej kawiarenki społecznej!”.

22-letnia motocyklistka doprowadziła do zderzenia z oplem. Szokujące nagranie z Lublina