Miasto w Niemczech zmienia nazwę na cześć Taylor Swift

i

Autor: pexels Miasto w Niemczech zmienia nazwę na cześć Taylor Swift

Wydarzenia

Miasto w Niemczech zmieniło nazwę. A wszystko przez Taylor Swift

2024-07-04 10:53

Trasa koncertowa "The Eras Tour" zbiera swoje "żniwo". Koncerty w europejskich miastach ściągają do nich tłumy fanów. Ci wręcz przejmują miejscowości. Do tego stopnia, że jedna z nich, w którym zaplanowane są koncerty Swift postanowiło zmienić swoją nazwę.

Niemieckie miasto zmienia nazwę zna cześć Taylor Swift

Co do tego, jak wielka gwiazdą obecnie jest Taylor Swift, raczej nikt nie będzie miał wątpliwości. Amerykańska artystka jest właśnie w trakcie swojej kolejnej światowej trasy. "The Eras Tour" nawiązuje do 11 sezonów jej twórczości. Powiedzieć, że koncerty wprowadzają zamieszanie do miast, w których się odbywają, to nie powiedzieć nic. Miejscowości przeżywają prawdziwe oblężenie fanów wokalistki. Nie inaczej jest też w przypadku niemieckiej miejscowości Gelsenkrichen.

Miasto szykuje się do koncertów artystki. W ramach przygotowań włodarze postanowili... zmienić jego nazwę!

Pomysłodawczynią zmiany jest jedna z wiernych fanek Taylor Swift Aleshanee Westhoff z Emmerich. Zwróciła się ona z petycją o zmianę nazwy do burmistrzyni Gelsenkirchen, Karin Welge. Jak sie okazało, pomysł padł na podatny grunt. Welge odpowiedziała fance Swift w liście, w którym zakomunikowała, że przyjmuje jej propozycję. 

"To świetny pomysł, aby tymczasowo przemianować Gelsenkirchen na 'Swiftkirchen', dlatego cieszę się, szczególnie że dzisiaj możesz na żywo i z bliska doświadczyć tej chwilowej 'przemiany' Gelsenkirchen".

"Jako burmistrzyni oczywiście bardzo się cieszę, że Taylor Swift, obecnie najpopularniejsza piosenkarka na świecie, wystąpi aż trzy razy w Gelsenkirchen. Międzynarodowa uwaga, zaraz po EURO 2024, znów skupi się na naszym mieście" - napisała Karin Welge.

Koncert otwarcia Europejskiego Stadionu Kultury 2024

Zobacz naszą galerię!

Gene Simmons - „Rock nic nie znaczy - teraz rządzi Taylor Swift”. Ma rację?
Źródło: Miasto w Niemczech zmieniło nazwę. A wszystko przez Taylor Swift