Medyka: Pijany kierowca przewoził 22-tonowy ładunek! Miał ponad 2 promile

i

Autor: Podkarpacka KAS

Medyka: Pijany kierowca przewoził 22-tonowy ładunek! Miał ponad 2 promile

2022-05-11 15:21

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarówki złapany na przejściu granicznym. Ładunek, który przewoził ważył ponad 22 tony! Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Oddziału Celnego w Medyce.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Funkcjonariuszy zaniepokoiło nienaturalne zachowanie kierowcy samochodu ciężarowego. Jeden z nich wyczuł również od kierowcy woń alkoholu. Na miejsce wezwany został patrol policji. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu!

Pijany kierowca przewoził 22-tonowy ładunek

- Kierowanie samochodem ciężarowym przez nietrzeźwego kierowcę stanowiło bardzo duże zagrożenie. Niebezpieczeństwo zaistniałej sytuacji potęgował fakt, że kierowca prowadził wielotonowy pojazd i ponadto przewoził ponad 22 tony ładunku – czytamy na stronie Izby Administracji Skarbowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE