Maturzysto! Wcięż nie wiesz, jakie wybrać studia? Sprawdź nowy kierunek w PWSTE w Jarosławiu

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Maturzysto! Wcięż nie wiesz, jakie wybrać studia? Sprawdź nowy kierunek w PWSTE w Jarosławiu

2022-06-27 7:26

Od dłuższego czasu po głowie chodzi Ci prawo? Ten artykuł Cię zainteresuje! Ruszyła rekrutacja na bezpłatny kierunek Prawo w biznesie i sektorze publicznym w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. Odpowiadamy, czego możesz się spodziewać.

Wybór ścieżki kariery to niełatwa kwestia. Spędza sen z powiek maturzystom oraz wszystkim poszukującym swojej zawodowej ścieżki. Młodzi ludzie chcą podążać za zainteresowaniami, ale równocześnie wybrać kierunek, który zapewni im pewną pracę. Oferta Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu została przygotowana tak, by odpowiadać na zapotrzebowanie rynku. Najnowszy kierunek Prawo w biznesie i sektorze publicznym to bardzo obszerne zagadnienie, które łączy prawo, biznes, praktykę menedżerską, ekonomię oraz gospodarkę. Studiuj bezpłatnie i spełniaj swoją prawniczą pasję!

Maturzysto, mamy dla Ciebie jeszcze większy wybór! Sprawdź nowy kierunek w PWSTE w Jarosławiu

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Studiuj na kierunku, który zapewni Ci pracę!

Nowo powstały kierunek będzie realizowany w ramach Instytutu Stosunków Międzynarodowych w formie studiów licencjackich. Oznacza to, że przed Tobą 6 semestrów spędzonych w wyjątkowym i unikatowym Kampusie PWSTE. To, co wyróżnia ten kierunek od innych to jego wszechstronność. Zdobyte umiejętności umożliwią absolwentom pracę zarówno w sferze biznesu, jak i administracji. Podczas studiów, oprócz wartościowej wiedzy merytorycznej, będziesz mieć także okazję rozwinąć swoje kompetencje miękkie oraz sprawdzić się w wielu sytuacjach biznesowych.

Już na etapie studiów nabędziesz zdolności niezbędne w przyszłym zawodzie. Na zajęciach opanujesz m.in. sztukę negocjacji z klientem, zarządzania konfliktem, a także poznasz ogólne zagadnienia z psychologii. Pomoże Ci to w budowaniu relacji biznesowych oraz radzeniu sobie w wielu stresujących sytuacjach. Dzięki temu, kończąc studia, będziesz posiadać realne kompetencje, ułatwiające wejście na rynek pracy!

– Największą zaletą studiowania tego kierunku jest jego interdyscyplinarność. Tak szeroki zakres zagadnień poruszanych na zajęciach pozwoli na znalezienie pracy w wielu różnych placówkach – mówi o kierunku dr Halina Stecko, wykładowca PWSTE.

Perspektywy zatrudnienia po ukończeniu Prawa w biznesie i sektorze publicznym są bardzo szerokie! Masz szansę na pracę w korporacjach krajowych i zagranicznych, jednostkach sektora finansów publicznych, fundacjach, stowarzyszeniach, związkach zawodowych, spółdzielniach, jednostkach organizacyjnych samorządu terytorialnego czy administracji rządowej. Jak sam widzisz – to naprawdę duży wachlarz możliwości zatrudnienia.

Praktyka ponad teorię

Każdy kierunek jarosławskiej Uczelni wyróżnia praktyczny charakter kształcenia. Tworzeniu Prawa w biznesie i sektorze publicznym przyświecał ten sam cel, dlatego w programie 3-letnich studiów zaplanowano aż 720 godzin praktyk zawodowych! Brzmi nieźle, prawda? Każdy wie, że wiedzę najlepiej przyswaja się poprzez praktykę, dlatego jeśli zamiast spędzania czasu w salach wykładowych wolisz ćwiczyć aktywności, które rzeczywiście przydadzą Ci się w pracy – wybierz PWSTE w Jarosławiu.

Program kształcenia został przygotowany tak, by przyszły absolwent posiadał szerokie kompetencje i rozległą wiedzę, zdobywając ją pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry, w tym doświadczonych praktyków. Wśród przedmiotów znajdziesz takie jak:

  • menedżerskie aspekty prowadzenia działalności gospodarczej,
  • psychospołeczne aspekty prowadzenia biznesu,
  • prawo pracy,
  • prawo handlowe,
  • prawo bankowe prywatne,
  • ochrona danych osobowych w sektorze publicznym i prywatnym.
Maturzysto, mamy dla Ciebie jeszcze większy wybór! Sprawdź nowy kierunek w PWSTE w Jarosławiu

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Dlaczego warto wybrać PWSTE?

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu to największa na Podkarpaciu publiczna uczelnia zawodowa. Studenci mogą zdobywać wykształcenie w ramach 5 instytutów: Ekonomii i Zarządzania, Humanistycznego, Ochrony Zdrowia, Inżynierii Technicznej i Stosunków Międzynarodowych. Oprócz 3-letnich studiów licencjackich, 3,5-letnich studiów inżynierskich, kształceni są także przyszli magistrzy, których nauka trwa 5 lat, 2 lata lub 1,5 roku. W ofercie dostępne są także studia podyplomowe, które pozwalają na zdobycie szerszych kompetencji w wielu dziedzinach nauki. PWSTE w Jarosławiu oferuje obecnie 18 kierunków, a największą popularnością cieszą się m.in.: pielęgniarstwo, bezpieczeństwo wewnętrzne, kosmetologia i finanse i rachunkowość.

- Po ukończeniu studiów nasi absolwenci są gotowi do wejścia na rynek pracy. Śledząc ich dalsze losy widzimy, że większość pracuje w zawodzie i nie ma problemu ze znalezieniem zatrudnienia. – mówi prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

Jarosławska Uczelnia to jednak coś więcej niż tylko wysoki poziom kształcenia i wykwalifikowana kadra. Pozytywną aurę panującą na kampusie można poczuć, gdy tylko przekroczy się jej próg. Kreatywni studenci, przyjaźni wykładowcy, nowocześnie wyposażone laboratoria i pracownie, a także osiągane na przestrzeni lat ponadprzeciętne wyniki stanowią o prestiżu PWSTE w Jarosławiu.

Dołącz do grona studentów Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. Czekamy na Ciebie!

www.pwste.edu.pl

Maturzysto, mamy dla Ciebie jeszcze większy wybór! Sprawdź nowy kierunek w PWSTE w Jarosławiu

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe
Maturzysto, mamy dla Ciebie jeszcze większy wybór! Sprawdź nowy kierunek w PWSTE w Jarosławiu

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE