Maćkowice: Pijany 23-latek bez prawka urządził sobie bożonarodzeniową przejażdżkę [ZDJĘCIA]

2021-12-27 14:19

W nocy z soboty na niedzielę dachowaniem zakończyła się nocna jazda 23-letniego mieszkańca gminy Żurawica, który wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę o godz. 2:30, w miejscowości Maćkowice. Policjanci wstępnie ustalili, że  23-letni mieszkaniec gm. Żurawica, jadąc hondą, na śliskiej nawierzchni, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad dwa promile alkoholu.

CZYTAJ TAKŻE: Przemyśl: Z zemsty zrobił graffiti na elewacji. Grozi mu 5 lat więzienia

Nie miał prawka

Okazało się również, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. 23-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Najważniejsze wydarzenia w 2021 roku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE