Labradorka Hera odnalazła porzucone szczeniaki w Żurawicy [ZDJECIA]

2022-09-27 15:12

Labradorka Hera prawie od roku służy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Na co dzień pomaga funkcjonariuszom KAS szukać wyrobów tytoniowych. Jednak jej czujny nos pomógł ostatnio uratować osiem porzuconych szczeniąt.

Hera jest jednym z 24 psów pracujących Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu. 2-letnia labradorka na co dzień patroluje polsko- ukraińskie przejście graniczne w Medyce i wraz ze swoim przewodnikiem dokładnie sprawdza pojazdy przekraczające granicę. Hera specjalizuje się w wyszukiwaniu papierosów, ale jak się okazało, jej czujny nos jest niezawodny także po służbie.

Od czego zależą alimenty i opieka nad dzieckiem

Hera znalazła osiem szczeniaków

- Spacerując wraz ze swym przewodnikiem, labradorka odnalazła osiem około 10-dniowych szczeniąt. Zwierzęta pozostawione zostały z dala od zabudowań w miejscowości Żurawica.- informuje podkarpacka KAS.

O ich znalezieniu, przewodnik Hery powiadomił policję, która ustala teraz okoliczności porzucenia zwierząt. Szczeniaki trafiły pod opiekę do Schroniska dla zwierząt Arka, gdzie każdego dnia nabierają sił i już niebawem będą mogły trafić do adopcji.