Pełnia

i

Autor: Canva

Ciekawostki

Księżyc Plonów pojawi się na niebie jeszcze we wrześniu. Co oznacza?

2023-09-27 14:55

Miłośnicy spoglądania w niebo będą mieli do tego okazję jeszcze w tym miesiącu. Ostatnia wrześniowa pełnia Księżyca będzie wyjątkowa. Dlaczego? Wyjaśniamy, czym jest Księżyc Plonów, zwany też Jęczmiennym i Kukurydzianym.

Czym jest Księżyc Plonów?

Dlaczego ostatnia wrześniowa pełnia Księżyca jest wyjątkowa? Osoby interesujące się astrologią będą wiedziały, że wypada ona po przesileniu jesiennym – między 23 września a 22 października. Oznacza to, że będzie ona skłaniać do podsumowań. Będzie też sprzyjać refleksjom i przemyśleniom – szczególnie dotyczących niezrealizowanych celów.

Pełnia Księżyca Plonów pojawi się na niebie 29 września. Jej maksimum przypadnie niemal w samo południe czasu polskiego – dokładnie na godzinę 11:58.

Co na jej temat mówi astrologia? Pełnia ta pomoże pozbyć się lęków, barier, wątpliwości i przeszkód w realizowaniu celów. Równocześnie wielu osobom przyniesie problemy ze snem, niepokój i wezwanie do działania. Jest ona znakiem nadchodzących zmian i sygnałem do ich wprowadzania.

Księżyc Plonów – skąd jego nazwa?

Skąd nazwa pełni ostatniej wrześniowej pełni? Podobnie jak większość innych określeń tego zjawiska, pochodzi ona z tradycji ludów Ameryki Południowej. Ich przedstawiciele dobierali je tak, by odzwierciedlały zjawiska i zmian zachodzące w przyrodzie. Właśnie dlatego ostatnia wrześniowa pełnia nazywana jest Pełnią Żniwiarzy, Jęczmiennym Księżycem, Księżycem Plonów bądź Kukurydzianym Księżycem.

Pełnia Księżyca na Podkarpaciu: Coś pięknego!

Pełnia Truskawkowego Księżyca