Ksiądz z TikToka Sebastian Picur

i

Autor: Screen z profilu @ks.sebastianpicur na TikToku / Unsplash Ksiądz z TikToka Sebastian Picur

Ksiądz z TikToka

Ksiądz z TikToka o pigułce "dzień po". "Czy ktoś mi wytłumaczy tę logikę?"

2024-01-26 9:11

Sebastian Picur - znany na TikToku ksiądz - postanowił odnieść się do informacji o zakończeniu prac rządowych nad dostępem pigułki "dzień po". Zgodnie z nowym projektem ma ona być dostępna od 15. roku życia. Ewidentnie nie spodobało się to duchownemu, który postanowił zestawić lek z... napojami energetycznymi.

Ksiądz z TikToka zestawił antykoncepcje awaryjną z energetykami

Złożony w Sejmie projekt dotyczący sprzedaży tabletki "dzień po" bez recepty wywołał u niektórych osób o konserwatywnych poglądach oburzenie. Do grona tego dołączył ostatnio też popularny ksiądz z TikToka. Sebastian Picur postanowił zestawić ze sobą dostęp do tabletki "dzień po" i napojów energetycznych, po czym szukał logiki.

"Energetyki od 18 lat, pigułka "dzień po" od 15. Czy ktoś mi wytłumaczy tę logikę" - takim pytaniem Picur opatrzył nagranie na ten temat na TikToku.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2024 roku w Polsce obowiązuje zakaz sprzedaży niektórych energetyków osobom poniżej 18. roku życia. Powód? Szkodliwość napojów tego typu, a także możliwość uzależnienia się od nich - szczególnie w przypadku organizmów osób młodych.

Na reakcję obserwujących nie trzeba było długo czekać. W komentarzach ludzie szybko wytknęli księdzu błąd w porównywaniu obu kwestii.

"Energetyki szkodzą zdrowiu, a tabletka zapobiega ciąży i jet przyjmowana sporadycznie. Serio to takie trudne do zrozumienia."

"Jedno szkodzi zdrowiu, drugie bardzo często ratuje życie - nic trudnego do zrozumienia ☺️"

"A co ma tabletka antykoncepcyjna do energetyków"

"Ponieważ energetyki młodym ludziom szkodzą a antykoncepcja nie jest grzechem. jest to świadome rodzicielstwo."

"Bo stosunki seksualne można uprawiać od 15 roku życia" - to tylko niektóre z komentarzy punktujących Picura.

Nie były to jedyne odpowiedzi, które często pojawiały się w komentarzach. Równie często padały pytania dotyczące opłat za sakramenty w Kościele...

"Dlaczego zwykła msza za bliskich kosztuje 100zł a za ślub 1100?"

"Ja czekam na ustawę likwidującą finansowania kk z budżetu państwa"

"A jaka jest logika w płaceniu niekiedy ciężkich pieniędzy ZA SAKRAMENTY???"

"A dlaczego za ślub, pogrzeb i inne uroczystości są pobierane opłaty?"

"Trudniejsze do zrozumienia jest, że pogrzeb kosztuje nawet 2tys zł"

"Może ktoś wytłumaczyć na logikę dlaczego księża nie płacą podatków?" - to tylko kilka z krytycznych komentarzy pod nagraniem.

Ksiądz o "diabelskich jękach i skowycie szatana". Chodzi o aferę "Willa Plus"

Pigułka "dzień po" od 15. roku życia

Projekt o dopuszczeniu pigułki "dzień po" do zakupu bez recepty, który trafił do Sejmu, wprowadza ograniczenie wiekowe. Tabletkę będą mogły zakupić osoby, które ukończyły 15. rok życia. Dlaczego akurat tyle? Kwestię tę tłumaczył premier Donald Tusk. Wskazał m.in. że konieczność stosowania antykoncepcji awaryjnej nierzadko jest właśnie problemem nastolatków.

Kierowaliśmy się wskazaniami medycznymi, ustalając granicę wieku na lat 15. Według opinii medycznych to średnia wieku, jeśli chodzi o osiągnięcie zdolności rozrodczych. Od tego momentu ta pigułka powinna mieć zastosowanie, to jest mniej więcej 15 lat. Jakąś granicę wieku trzeba było wyznaczyć - stwierdził Donald Tusk.

Co więcej, w Polsce tzw. wiek zgody określony jest przez prawo właśnie na 15 lat. Seks z osobą, która przekroczyła tę barierę wieku, staje wówczas legalny. Logicznym byłoby zatem udostępnienie młodzieży w tym wieku dostępu do awaryjnej wersji antykoncepcji.

Ksiądz Antoni Kieniewicz osierocił córkę i trzech synów. Tak wygląda jego grób