Ksiądz ugryzł kobietę podczas mszy. W kościele doszło do bójki

i

Autor: Fot. Pixabay.com zdjęcie ilustrujące

Wydarzenia

Ksiądz ugryzł kobietę podczas mszy. W kościele doszło do bójki

2024-05-27 13:50

Do niecodziennego zdarzenia doszło podczas mszy świętej w jednym z kościołów na Florydzie. To tam parafianka podczas eucharystii chciała przyjąć komunię, jednak ksiądz był innego zdania. Zdenerwowana kobieta rozpoczęła przepychanki, aż w pewnym momencie ksiądz ugryzł ją. W oświadczeniu tamtejszej parafii czytamy, że ksiądz miał chronić hostię, a kobieta tłumaczy to zupełnie inaczej.

Bójka w czasie mszy w kościele

Do niecodziennego zdarzenia doszło podczas mszy świętej w St. Cloud, w kościele na Florydzie. Z relacji tamtejszych mediów wynika, że ksiądz ojciec Fidel Rodriguez odmówił podania kobiecie hostii. Był bowiem przekonany, że ta nie wykonała „wcześniejszych kroków niezbędnych” do otrzymania komunii.

W oświadczeniu diecezji Orlando czytamy, że ojciec Rodriguez udzielił kobiecie błogosławieństwa na mszy o godzinie 10.00. Poradził jej, aby ta wyspowiadała się i wówczas przyszła na kolejną mszę przyjąć komunię. Tak się stało, parafianka zjawiła się w kościele, ale to właśnie wtedy doszło do bójki.

ZOBACZ: Wiktoriański zamek, w którym żyje dawna gwiazda sceny muzycznej 

Ksiądz ugryzł kobietę podczas mszy

Kobieta przekazała policji, że zgodnie z poleceniem księdza wróciła na późniejszą mszę. Potwierdziła, że była u spowiedzi i mogła przyjąć komunię. Jednak ksiądz nie będąc pewny, czy jego parafianka faktycznie wyspowiadała się, przed podaniem jej hostii zapytał, czy kobieta „wykonała wcześniejsze niezbędne kroki”. Zgodnie z oświadczeniem diecezji, parafianka miała wówczas odpowiedzieć, że „to nie jego sprawa”. Wtedy wywiązała się bójka. Według kobiety ksiądz chciał na siłę wepchnąć jej opłatek do ust, a ta chciała chciała chwycić hostie, którą trzymał ojciec Rodriguez. Wówczas miał ugryźć ją w ramię.

Za to diecezja tłumaczy zajście inaczej. Ksiądz miał zaproponować kobiecie komunię na język, w tym momencie zdenerwowana miała wsadzić rękę do naczynia, chwycić kilka hostii komunijnych i zmiażdżyć je w dłoniach.

Mając tylko jedną rękę wolną, ojciec Rodriguez starał się powstrzymać kobietę, która nie chciała puścić hostii. Kiedy kobieta popchnęła go i zareagowała na postrzegany akt agresji, ojciec Rodriguez ugryzł ją w rękę, aby puściła hostie, które chwyciła - kontynuowano w oświadczeniu.

Na miejsce wezwano służby. Biuro Prokuratora Dziewiątego Okręgu Sądowego poinformowało CNN, że zajęli się sprawą i „jest ona obecnie analizowana w celu ustalenia właściwego sposobu postępowania."

Źródło: CNN.com 

Nagonka na PiS?!