Kontrola KAS na bazarze w Przemyślu. Tysiąc paczek papierosów i 50 butelek alkoholu na jednym stoisku!

2021-12-23 12:12

Ponad tysiąc paczek papierosów i 50 butelek alkoholu zabezpieczyli funkcjonariusze KAS podczas kontroli bazaru w Przemyślu – poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska. Dodała, że zabezpieczony towar znajdował się tylko na jednym stoisku!

Rzeczniczka przekazała, że ponad tysiąc paczek papierosów oraz 50 butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy znajdowało się na stoisku należącym do obywatelki Polski. - Towar został zabezpieczony do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu – zaznaczyła Chabowska. Z nielegalnym towarem zatrzymany został także jeden z pasażerów pociągu relacji Kijów-Przemyśl. Jak podkreśliła rzeczniczka, 36-letni obywatel Ukrainy podczas kontroli pociągu nie zgłosił żadnych towarów ani bagaży. Okazało się, że bagaże miał i to spore.

CZYTAJ TAKŻE: Przemyśl: Złodziej wpadł podczas włamania do altanki

Wpadł podczas wychodzenia z pociągu

- Gdy mężczyzna opuszczał pociąg na stacji w Przemyślu, funkcjonariusze zauważyli, że podróżny posiada jednak przy sobie bagaże. Jak się okazało, miał w nich ukryte 590 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy – podkreśliła rzeczniczka KAS.

Wobec podejrzanego o przemyt mężczyzny wszczęte zostało postępowanie karne–skarbowe. Na poczet grożącej kary grzywny zabezpieczona została kwota 3 tys. zł

Największa w Polsce szopka z czekolady, piernika i marcepanu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE