Kolejne kradzione samochody zatrzymane w Korczowej i Medyce [ZDJĘCIA]

2022-10-05 15:38

Niedzielna podróż dwóch obywateli Ukrainy zakończyła się zatrzymaniami pojazdów o łącznej szacunkowej wartości bliskiej 180 tys. złotych. Jak ustalono, auta zostały skradzione we Włoszech i w Libanie.

W niedzielę 2 października do kontroli na przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się kierowca busa marki Mercedes Vito. Funkcjonariusze SG przeprowadzili kontrolę legalności pochodzenia pojazdu i ustalili, że samochód ma zmieniony numer VIN.

- Po dokonaniu dalszych szczegółowych sprawdzeń okazało się, że pojazd figuruje w międzynarodowych bazach poszukiwawczych jako skradziony na terytorium Włoch. Auto o szacunkowej wartości 140 tys. zł zostało zatrzymane a następnie wraz z kierującym przekazane funkcjonariuszom policji – czytamy w komunikacie Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Zwierzęta z Fundacji Ada przywdziały cieple okrycia na jesień

W Medyce zatrzymano hondę

Do podobnego zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Medyce. Gdzie do wyjazdu z Polski zgłosił się kierowca honda CRV (rok produkcji 2008).

- Auto figurowało w bazie Interpol w związku z kradzieżą  i zostało utracone na terytorium Libanu. Szacunkowa wartość pojazdu to 38 tys. zł – podają strażnicy.

Od początku roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali już ponad 100 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ponad 7 mln zł.