Kierowca pędził po Jarosławiu. Uzbierał rekordową liczbą punktów karnych

i

Autor: KPP Jarosław

Kierowca pędził po Jarosławiu. Uzbierał rekordową liczbą punktów karnych

2022-10-12 15:02

Mandatem w wysokości 4 tys. złotych i aż 30 punktami karnymi, a także zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się kontrola drogowa, jaką przeprowadzili jarosławscy policjanci z grupy Speed. 25-letni kierowca bmw wyprzedzał na przejściu dla pieszych i jechał z prędkością 128 km/h w obszarze zabudowanym.

Kierowca bmw został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wchodzą w skład grupy Speed, po godz. 12 w Jarosławiu na ul. Kruhel Pełkiński. - 25-latek zdecydował się na wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz jechał z prędkością 128 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50 km/h – informują jarosławscy policjanci.

Kierowca pędził po Jarosławiu. Uzbierał 30 punktów karnych

Kierowca z rekordową liczbą punktów karnych

25-letni mieszkaniec gminy Jarosław został ukarany mandatami o łącznej wysokości 4 tys. złotych oraz 30 punktami karnymi.

- Za przekroczenie prędkości o 78 km/h w obszarze zabudowanym kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy – czytamy w komunikacie.

Policjanci apelują o rozsądek i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowcy mogą maksymalnie uzbierać 24 punkty karne. Wszystkie punkty powyżej limitu kończą się odebraniem prawa jazdy. Co więcej, zmienione przepisy ruchu drogowego wprowadzają tzw. „recydywę”, która za złamanie przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia powoduje, że mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas.