Piotr Zieliński, Albania - Polska

i

Autor: Cyfra Sport Piotr Zieliński, Albania - Polska

Sport

Jest decyzja w sprawie Zielińskiego. Zawodnicy opuszczają zgrupowanie reprezentacji

2023-11-19 12:38

Piotr Zieliński to kolejny piłkarz, który opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski, przygotowującej się do meczu towarzyskiego z Łotwą w Warszawie - przekazał rzecznik prasowy PZPN i team menedżer kadry Jakub Kwiatkowski. Z powodu anginy pomocnik Napoli nie mógłby zagrać we wtorek.

Piotr Zieliński opuszcza zgrupowanie reprezentacji Polski

Zieliński źle poczuł się w nocy poprzedzającej piątkowe spotkanie eliminacji Euro 2024 z Czechami w Warszawie i nie mógł wystąpić na PGE Narodowym. Biało-czerwoni zremisowali 1:1, tracąc szansę bezpośredniego awansu. Teraz pozostanie im walka w marcowych barażach.

Okazało się, że piłkarz Napoli ma anginę. Przez kolejne dni Zieliński pozostawał na zgrupowaniu, ale w niedzielę PZPN poinformował, że wróci już teraz do swojego klubu. Pomimo leczenia stan zawodnika nie poprawił się bowiem na tyle, aby uczestniczył w treningach i meczu z Łotwą.

ZOBACZ: Polska - Czechy MEMY

Kilku zawodników opuściło już zgrupowanie reprezentacji Polski

Już wcześniej zgrupowanie opuścił Paweł Bochniewicz, który ucierpiał podczas jednego ze starć w meczu z Czechami (został zmieniony w 58. minucie) i miał objawy rwy kulszowej. Wrócił do swojego klubu - holenderskiego Heerenveen. Z drużyną Michała Probierza pozostał natomiast Karol Świderski, który grał tylko w pierwszej połowie piątkowego meczu, a potem pojechał do szpitala.

Karol w przerwie spotkania z Czechami źle się poczuł. Przeszedł już kompleksowe badania, które potwierdziły, że wszystko jest w porządku. W sobotę zapadła decyzja, że może wrócić do pełnego treningu i normalnie przygotowywać się do spotkania z Łotwą - poinformował w sobotę na swojej stronie PZPN, powołując się na raport lekarza kadry Jacka Jaroszewskiego.

Ponadto wiadomo, że Patryk Peda i Mateusz Łęgowski opuścili drużynę narodową i dołączyli do kadry młodzieżowej, którą czeka we wtorek wyjazdowe spotkanie z Niemcami w eliminacjach mistrzostw Europy do lat 21. W niedzielę reprezentacja Probierza będzie trenować od godz. 16 na PGE Narodowym. Zajęcia mają zostać zamknięte dla mediów. Odwołano również planowaną na ten dzień konferencję prasową.

Początek wtorkowego meczu z Łotwą na PGE Narodowym o godz. 20.45.

POLSCY PIŁKARZE O ZŁOŚCI W SZATNI PO MECZU Z CZECHAMI. "BYLIŚMY LEPSI OD CZECHÓW