Ciekawostki o grzybach

Jakie grzyby zbierać w lipcu? Kanie, podgrzybki i gołąbki to tylko niektóre z nich

2024-07-05 12:38

Grzybobranie w lipcu? Czemu nie! Ciepłe dni i odrobina deszczu to idealny przepis na to by w lasach zaczęły pojawiać się grzyby. Tym bardziej, że tegoroczny sezon rozpoczął się wyjątkowo wcześnie. Jakie grzyby zbierać w lipcu? Na jakie gatunki można natknąć się w lecie w polskich lasach?

Gdzie wybrać się na grzyby w lipcu?

Jeśli chcecie wyruszyć na grzybobranie w lipcu, podpowiedzią wskazującą najlepsze na nie rejony Polski, będzie mapa grzybów. Tworzona przez grzybiarzy dla grzybiarzy wskazuje miejsca, w których odnaleźć można większą ilość okazów. Aktualnie najlepsze warunki do zbierania grzybów są w centralnej części Polski i Mazowsza, na południu województwa pomorskiego, na północy województwa kujawsko-pomorskiego, a także na południu województw podkarpackiego i śląskiego.

Jakie grzyby warto zbierać w lipcu?

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie grzyby można zbierać w lipcu w polskich lasach. Jak się okazuje, ich lista jest nawet długa. Grzybiarze, który wybiorą się na grzybobranie na wakacjach, na pewno nie wrócą z pustym koszykiem i będą mieli w czym wybierać. Poszczególne gatunki grzybów jadalnych, które pojawiają się w lipcu w lasach, znajdziecie w naszej galerii poniżej!

Jakie grzyby zbierać w lipcu?

Zobacz naszą galerię!

Poznajesz te grzyby? Wyglądają, jak jadalne, a są trujące!

Pytanie 1 z 12
Grzyby na zdjęciu to:
Mleczaj rydz
Czy warto jeść grzyby?
Źródło: Wybierasz się na grzybobranie? Te grzyby warto zbierać w lipcu