Groźny przestępca zatrzymany na granicy! Był poszukiwany od 2018 roku

i

Autor: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

Groźny przestępca zatrzymany na granicy! Był poszukiwany od 2018 roku

2021-08-02 12:30

36-letni Ukrainiec poszukiwany przez włoski wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany na granicy w Budomierzu (Podkarpackie). Mężczyzna jest podejrzany o rozbój i uprowadzanie dziecka. Groźny przestępca nie stawiał oporu podczas zatrzymania.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor, do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny doszło, gdy ten zgłosił się do odprawy granicznej na przejściu granicznym w Budomierzu, na kierunku wjazdowym do Polski. - Funkcjonariusz SG ustalił, że cudzoziemiec jest niebezpiecznym przestępcą poszukiwanym od 2018 roku przez włoskie służby. Jest podejrzany o rozbój na terenie salonu gier we Włoszech oraz uprowadzenie dziecka. Wydano za nim ENA w celu zatrzymania i ekstradycji – wyjawiła mjr Pikor.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Prace przy basenie przy ul. Matuszczaka już na półmetku!

Groźny przestępca nie stawiał oporu podczas zatrzymania

Dodała, że mężczyzna podczas zatrzymania dostosowywał się do poleceń mundurowych i nie stawiał oporu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Z danych BiOSG wynika, że od początku 2021 roku funkcjonariusze zatrzymali już na podkarpackim odcinku polskiej granicy ponad 250 osób poszukiwanych przez polski oraz zagraniczne wymiary sprawiedliwości

Powitanie w wiosce olimpijskiej
Sonda
Czy Polska powinna bardziej się otworzyć na obcokrajowców?