Kolejny stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach. Gdzie trzeba zachować szczególną ostrożność?

i

Autor: Kotu/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Kolejny stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach. Gdzie trzeba zachować szczególną ostrożność?

Bieszczady

Ferie zimowe 2024. Bieszczady świecą pustkami!

2024-02-02 9:09

Chociaż warunki w Bieszczadach dopisują, zupełnie inaczej prezentuje się frekwencja turystów. Mimo że ferie zimowe 2024 trwają w najlepsze, hotele w podkarpackich górach świecą pustkami. Poza weekendami wczasowiczów w Bieszczadach w tym roku po prostu brak.

Ferie 2024 w Bieszczadach

Po tłumach turystów udeptujących latem górskie szlaki nie ma aktualnie w Bieszczadach ani śladu. Wprost przeciwnie, zamieniły się one w ostoję samotników i introwertyków, kochających przemierzać trasy w pojedynkę. Jak się okazuje, w tym roku sezon ferii zimowych jest wyjątkowo nieudany w Bieszczadach.

Sytuacji przyjrzało się TVP3 Rzeszów i nie jest ona najlepsza. Przykładem obrazującym to, jak mały ruch jest obecnie w Bieszczadach, są Ustrzyki Górne. Jedna z głównych baz wypadowych na szlaki jest niemal pusta. Około 80% miejsc noclegowych w miejscowość jest wolnych! Sytuacja zmienia się nieco w weekendy. W tygodniu jednak większość pensjonatów i hoteli stoi niemal pusta.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Nie jest tajemnicą, że Bieszczady są rajem dla turystów kochających turystykę pieszą. Niestety, miłośnicy nart i snowboardu mają tu nieco ograniczone pole do popisu. O ile w podkarpackich górach nie brak stoków, problemem jest infrastruktura narciarska pod postacią wyciągów i nartostrad. Sytuacji nie poprawiają też ceny noclegów i restauracjach...

Pierwszy śnieg w Bieszczadach

Bieszczady. Tutaj znajdował się pomnik gen. Świerczewskiego
Źródło: Ferie zimowe 2024. Bieszczady świecą pustkami!