Elżbieta i Czesław Lang gościli w Przemyślu! Dopinano szczegóły Tour de Pologne

i

Autor: urząd Miejski w Przemyślu/Fot. Maciej Wolański

Elżbieta i Czesław Lang gościli w Przemyślu! Dopinano szczegóły Tour de Pologne

2022-05-18 14:41

Przygotowania do tegorocznej edycji Tour de Pologne już na ostatniej prostej! W środę, 18 maja Prezydent Wojciech Bakun spotkał się wspólnie z państwem Elżbietą i Czesławem Lang, a także Wicemarszałkiem Województwa Podkarpackiego Piotrem Pilchem – czytamy na stronie przemyskiego magistratu.

Dzisiejsze spotkanie w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się w celu dopięcia szczegółów organizacyjnych, przed zaplanowaną na przełom lipca i sierpnia największą imprezą kolarską w naszym kraju. Kolarze w naszym mieście pojawią się w sierpniu. Na przemyskim Zniesieniu zakończy się trzeci, najdłuższy etap tegorocznego wyścigu, który wyruszy z Kraśnika i liczyć będzie blisko 230 kilometrów.

Mała Amal w Przemyślu

Dopinano szczegóły Tour de Pologne

- Po ubiegłorocznym powrocie naszego miasta na trasę Touru komentatorzy i kibice zgodnie podkreślali, że był to "królewski etap" pod względem sportowym. Nie jest więc dziwne, że organizatorzy ujęli Przemyśl w zmaganiach kolarzy także w tym roku – czytamy.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, kolarze będą musieli rywalizować na dość urozmaiconej trasie, na której nie zabraknie krótkich, stromych i decydujących podjazdów. W 2022 roku trasa tego etapu będzie prowadzić mocno pod górę, kolarze będą musieli pokonać przewyższenie 415 metrów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE