WIEŻA OBSERWACYJNA

i

Autor: BiOSG w Przemyślu

Dwie nowe wieże obserwacyjne na granicy Unii Europejskiej z Ukrainą [WIDEO, FOTO, AUDIO]

2021-02-15 13:02

Łącznie Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej posiada na podkarpackim odcinku granicy już sześć takich nowoczesnych wież.

W pierwszych tygodniach 2021 roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej uruchomił dwie nowoczesne wieże obserwacyjne, które już chronią zewnętrzną granicę Unii Europejskiej z Ukrainą. Na szczytach kilkudziesięciometrowych solidnych konstrukcji znajdują się kamery, które umożliwiają obserwację terenu wokół granicy na odległość nawet kilkunastu kilometrów, niezależnie od pogody, pory dnia, nocy czy godziny.

wieża obserwacyjna na granicy

i

Autor: BiOSG w Przemyślu

Operatorzy tych kamer pracują w siedzibach placówek Straży Granicznej i ściśle współpracują z patrolami, pełniącymi służbę w terenie. Dzięki doskonałej łączności mundurowi są w stanie błyskawicznie przekazywać sobie informacje i natychmiast alarmować w przypadku wykrycia próby nielegalnego przekroczenia granicy czy też próby przemytu towarów przez tzw. „zieloną granicę”.

Funkcjonariusze pełniący patrole w terenie są zatem niezwłocznie kierowani bezpośrednio w miejsce zdarzenia.

Mówi Piotr Zakielarz z referatu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu:

Wieże obserwacyjne na podkarpackiej granicy

Aktualnie na Podkarpaciu funkcjonuje sześć takich obiektów. Ich budowę sfinansowano ze środków unijnych w ramach Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 25 % kosztów pokrył budżet państwa.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?