Dlaczego warto studiować rolnictwo i inżynierię mechaniczno-medyczną na PWSTE w Jarosławiu?

i

Autor: mat. prasowe

Dlaczego warto studiować rolnictwo i inżynierię mechaniczno-medyczną w PWSTE w Jarosławiu?

2020-07-06 12:34

Gdzie studiować na Podkarpaciu? Dobre studia nie zawsze muszą wiązać się z wyjazdem daleko od domu. Kandydaci na studia w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu mają do wyboru aż 18 kierunków kształcenia. W tym roku do listy dołączyły dwa nowe - utworzone w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i rozmowy z przyszłymi pracodawcami.

PWSTE w Jarosławiu: Dlaczego warto tu studiować?

PWSTE w Jarosławiu może pochwalić się 20-letnią tradycją. Przez te lata wiele się zmieniło, bo Uczelnia dopasowuje się do realiów na rynku pracy. Dlatego można znaleźć tu kierunki, którymi zainteresowanie nigdy nie słabnie, na przykład pielęgniarstwo, geodezję i kartografię czy zarządzanie, ale też nowe, absolwenci których z łatwością znajdą zatrudnienie:

– Stale poszerzamy ofertę naszej Uczelni, aby sprostać oczekiwaniom pracodawców. Maturzyści mogą liczyć na ciekawe i przyszłościowe kierunki kształcenia, realizowane pod okiem profesjonalnej kadry – komentuje prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman, Rektor PWSTE w Jarosławiu.

Inżynieria mechaniczno-medyczna i rolnictwo: Nowe kierunki w PWSTE w Jarosławiu

Podczas tegorocznej rekrutacji przyszli studenci mogą wybrać dwa nowe kierunki. To inżynieria mechaniczno-medyczna oraz rolnictwo. Zapotrzebowanie na ich absolwentów jest teraz bardzo wysokie:

– Inżynieria mechaniczno-medyczna łączy nabywanie umiejętności inżynierskich z wiedzą medyczną, dzięki czemu stawia duże wymagania przed kandydatami, ale także stwarza ogromne możliwości dla absolwentów. W programie kształcenia na kierunku Rolnictwo postawiliśmy na nowoczesne podejście do zarządzania gospodarstwem rolnym – dzięki temu kierunek nie jest skierowany wyłącznie do młodych adeptów branży, ale także osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu np. rolnictwa ekologicznego, pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. – dodaje prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman.

Dlaczego warto studiować rolnictwo i inżynierię mechaniczno-medyczną na PWSTE w Jarosławiu?

i

Autor: mat. prasowe

Inżynieria mechaniczno-medyczna: Pierwsze takie studia na Podkarpaciu

– Wielokrotnie pojawiało się stwierdzenie, iż brakuje fachowców w placówkach służby zdrowia, centrach rehabilitacyjnych oraz firmach produkujących aparaturę medyczną. Kształcenie inżynierów, którzy będą współpracować z lekarzami stosując nowe technologie w diagnostyce i terapii, staje się ważnym celem naszej Uczelni – komentuje dr Anna Baran, Zastępca Dyrektora Instytutu Inżynierii Technicznej.

Tak zrodziła się idea utworzenia kierunku inżynieria mechaniczno-medyczna w jarosławskiej uczelni. Do wyboru są dwie ścieżki kształcenia: inżynieria komputerowa w medycynie oraz komputerowe wspomaganie projektowania urządzeń rehabilitacyjnych.

Co ważne, wiedza teoretyczna szybko przełoży się tu na tę praktyczną. Studenci bowiem będą realizować półroczne praktyki w czasie studiów:

– Nawiązaliśmy współpracę z firmami z branży medycznej, w których brakuje osób posiadających kwalifikacje inżynierskie w zakresie projektowania, wytwarzania oraz obsługi urządzeń medycznych i rehabilitacyjnych. Jest to więc szansa dla naszych absolwentów na znalezienie pracy w zawodzie tuż po ukończeniu kształcenia – dodaje dr Anna Baran.

Rolnictwo w PWSTE w Jarosławiu: Także dla rolników z doświadczeniem

Nie jest tajemnicą, że Podkarpacie rolnictwem stoi. Jak podaje Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, użytki rolne w tym powiecie stanowią około 69%, natomiast grunty orne około 49% ogólnej powierzchni. Z kolei działalność rolniczą prowadzi przeszło 12 tys. indywidualnych gospodarstw rolnych. Podobnie jest i w innych powiatach Podkarpacia.

Dlatego warto inwestować w rozwój tego, co dobre i sprawdzone. Tym sposobem powstał kierunek rolnictwo w PWSTE w Jarosławiu. Adresowany jest on do osób interesujących się branżą rolniczą oraz śledzących kierunki jej rozwoju. W programie kształcenia znalazły się takie zagadnienia jak m.in.: pozyskiwanie środków z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, podstawy statystyki w naukach rolniczych czy zdobywanie umiejętności praktycznego wykorzystania metod i technik komputerowych. Absolwenci tego kierunku mogą nie tylko zająć się prowadzeniem własnej działalność, ale są gotowi do podjęcia zatrudnienia w instytucjach i organizacjach zajmujących się obsługą rolnictwa, ochroną środowiska, zakładach przemysłu spożywczego, obrotem handlowym i gospodarczym w administracji rządowej i samorządowej związanej z rolnictwem czy rozwojem obszarów wiejskich.

PWSTE w Jarosławiu: Szersza oferta studiów magisterskich

PWSTE to także dobry wybór dla studentów studiów magisterskich. Uczelnia podjęła starania o rozszerzenie oferty w tym zakresie. Dzięki temu, już od przyszłego roku studia II stopnia będzie można rozpocząć na takich kierunkach jak: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz praca socjalna.

– Rozszerzenie oferty o kolejne kierunki na studiach II stopnia jest naturalnym procesem – tego oczekują nasi studenci, absolwenci oraz pracodawcy. W tym roku otworzyliśmy możliwość kontynuacji kształcenia na aż 6 kierunkach, co oznacza podwojenie ubiegłorocznej oferty. Można śmiało stwierdzić, że PWSTE w Jarosławiu rośnie w siłę – komentuje Rektor Krzysztof Rejman.

Dlaczego warto studiować rolnictwo i inżynierię mechaniczno-medyczną na PWSTE w Jarosławiu?

i

Autor: mat. prasowe

PWSTE w Jarosławiu: Z duchem czasu

Dodajmy, że PWSTE stale inwestuje w jakość nauczania. Na studentów od nowego roku akademickiego czekają na przykład kolejne w pełni wyposażone laboratoria i nowoczesny sprzęt.

Artykuł sponsorowany