Dachowanie mazdy koło Przeworska. Kierowca z promilami i zakazem prowadzenia pojazdów

2022-11-14 15:51

Ponad 2,5 promila alkoholu w miał kierowca mazdy, który spowodował kolizję w miejscowości Dobra pod Przeworskiem. Mężczyzna nie posiadł również prawa jazdy. Teraz 26-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierowca mazdy, 26-letni mieszkaniec gminy Sieniawa, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem w wyniku, czego wjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował.

– Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie kierującego mazdą. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – informują przeworscy policjanci.

Dramat pod Piasecznem. Huknął samochodem w 17-latka na pasach

Dachowanie mazdy koło Przeworska. Kierowcy grożą dwa lata

Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

– Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętaj, że prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego – przypominają mundurowi z przeworskiej komendy.