Kościół w Haczowie

i

Autor: Henryk Bielamowicz - Praca własna, CC BY-SA 4.0

Majówka 2024

Czy w majówkę 2024 trzeba iść do kościoła? Rozwiewamy wątpliwości

2024-04-30 10:42

Majówka to czas powszechnego wypoczynku. Te kilka dni dają upragnione wytchnienie od codzienności i pracy. Dla sporej części wypoczywających będzie ona oznaczała grilla. Jednak niektórzy - szczególnie osoby wierzące - mogą zastanawiać się, w przy okazji tych świąt nie muszą uczestniczyć w mszy świętej. Oto odpowiedź.

Majówka 2024 - kiedy iść do kościoła?

Tegoroczna majówka wypadał wyjątkowo korzystnie, jeśli chodzi o dni tygodnia. Rzeczywiście dała szansę na zaplanowanie dłuższego wypoczynku. W tym roku potrwa ona od środy 1 maja do niedzieli 5 maja. W ciągu tych kilku dni przypadają aż dwa święta państwowe. Mowa oczywiście o Święcie Pracy i Święcie Konstytucji 3 Maja. Czy któreś z nich zobowiązuje wiernych do uczestnictwa we mszy świętej?

Jak się okazuje, odpowiedź na to pytanie brzmi "nie". Wierni nie muszą w majówkę uczestniczyć we mszy świętej z okazji świąt państwowych. Pomimo że 1 maja kościół katolicki wspomina św. Józefa, patrona ludzi pracy. Równocześnie warto pamiętać, że w maju regularnie odbywają się w nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Wierni są zachęcani przez kapłanów do uczestnictwa w tych wieczornych spotkaniach.

Dodajmy jeszcze, że 2 maja w Polsce obchodzone jest święto flagi państwowej. Nie jest ono ani dniem ustawowo wolnym od pracy, ani świętem kościelnym, co oznacza, że wierni nie muszą wtedy pojawić się na mszy w kościele. 

Ksiądz z Podkarpacia pyta o trzeźwość i status zatrudnienia. Zobaczcie zdjęcia kartoteki

Zobaczcie naszą galerię poniżej!

Ksiądz urządził orgię, stanął przed sądem
Źródło: Czy w majówkę 2024 trzeba iść do kościoła? Rozwiewamy wątpliwości