Cyberprzestępca z Ukrainy wpadł na granicy w Korczowej

i

Autor: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Cyberprzestępca z Ukrainy wpadł na granicy w Korczowej

2022-11-07 16:01

33-letni Ukrainiec poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA) przez szwajcarski wymiar sprawiedliwości za przestępczą działalność w internecie został zatrzymany na granicy w Korczowej. Obecnie w areszcie czeka na postępowanie ekstradycyjne.

Jak poinformowała w poniedziałek PAP sierż. szt. Emilia Sidor z zespołu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej do zatrzymania poszukiwanego doszło w miniony piątek na przejściu granicznym w Korczowej. Mężczyzna zgłosił się do kontroli granicznej na kierunku wjazdowym do Polski.

- W trakcie kontroli mundurowi z SG ustalili, że dane podróżnego figurują w międzynarodowej bazie poszukiwawczej. Władze Szwajcarii wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania. 33-letni mężczyzna odpowie za nieuprawnione uzyskiwanie danych, oszustwa komputerowe, fałszowanie dokumentów oraz pranie brudnych pieniędzy – przekazała sierż. szt. Sidor.

Protest przeciwko alienacji ojców w Przemyślu

Cyberprzestępcy grozi 10 lat więzienia

Mężczyźnie za zarzucane czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany trafił do aresztu, gdzie czeka na postępowanie ekstradycyjne.

Z danych BiOSG wynika, że od początku tego roku strażnicy graniczni zatrzymali na podkarpackim odcinku granicy już ponad 300 osób poszukiwanych przez krajowe i zagraniczne służby