niemowle grudziadz

i

Autor: Pexels Rodzice dziecka zostali zatrzymani

Ciekawostki o imionach

Chcieli nadać dziecku imię Lucyfer. Na drodze stanęli urzędnicy, jednak musieli ustąpić

2024-05-08 15:58

Decyzja o wyborze imienia dla dziecka bywa niełatwa. Szczególnie, jeśli rodzicom zależy na tym, by było ono jak najbardziej oryginalne, nietypowe. Czasem eksperymenty tego typu mają różny finał. W poszukiwaniu oryginalnego imienia rodzice z Chesterfield wpadli na szatański pomysł i sięgnęli po biblijne imię... Lucyfer.

Nadali dziecku imię Lucyfer

Tę nietypową historię opisał serwis The Independent. Pochodzący z Chesterfield Dan Sheldon i jego żona Mandy postanowili nadać swojemu pierwszemu dziecku imię, które będzie nie tylko nietypowe, ale będzie miało też wyjątkowe znaczenie. W ramach inspiracji sięgnęli do Biblii i znaleźli...

Wydawać by sie mogło, że dzieło to oferuje szereg ciekawych propozycji, jeśli chodzi o imiona dla dzieci. Nie tylko tych tradycyjnych, jak Jan czy Piotr. Ponadczasowych, oryginalnych opcji jest naprawdę wiele. Państwo Sheldonowie postanowili jednak sięgnąć po jedno z imion, które wydawać się może odrobinę problematyczne. Chodzi o Lucyfera...

Jak się okazało, imię zaczęło sprawiać problemy już w pierwszych tygodniach życia malucha. Na drodze do nadania mu go próbowali stanąć urzędnicy. Wydawało się, że na nic zdarzą się tłumaczenia, że to imię o szczególnym znaczeniu - "niosący światło". Urzędnicy początkowo byli nieugięciu. Zwracali uwagę na trudności, jakie mały Lucyfer może spotkać na swojej drodze. Rodzice nie spodziewali się takiej reakcji. Ostatecznie jednak postawili na swoim i nazwali syna Lucyfer.

Nadawanie imion w Polsce

Jak prezentuje się sytuacja z nadawaniem imion w Polsce? Rodzice muszą trzymać się 3 głównych wytycznych podczas wybierania imion dla swoich pociech. Po pierwsze dziecko nie może otrzymać ich więcej niż dwa równocześnie. Po drugie, żadne z nich nie może być w formie zdrobniałej. Po trzecie i najważniejsze, nie może być w żaden sposób obraźliwe dla dziecka, ani nie może go ośmieszać. Parę lat temu w Polsce dopuszczono możliwość nadawania imion spoza wykazu. Oznacza to, że w przestrzeni publicznej zaczęły pojawiać się i te bardziej oryginalne, pochodzące np. z zagranicy czy inspirowane dziełami kultury. 

Najśmieszniejsze memy na imieniny Krzysztofa

Zobacz więcej w naszej galerii!

Wybrano najpiękniejsze imiona na świecie.
Źródło: Chcieli nadać dziecku imię Lucyfer. Na drodze stanęli urzędnicy, jednak musieli ustąpić