Chcesz być terytorialsem? Rusza proces formowania 36 Batalion Lekkiej Piechoty w Przemyślu

i

Autor: Pixabay.com Chcesz być terytorialsem? Rusza proces formowania 36 Batalion Lekkiej Piechoty w Przemyślu

Chcesz być terytorialsem? Rusza proces formowania 36 Batalion Lekkiej Piechoty w Przemyślu

2021-07-19 12:34

Chcesz być terytorialsem? Możesz wstąpić do 36. Batalionu Lekkiej Piechoty, który swoją lokalizację będzie miał w Przemyślu. - Jeszcze w tym roku dowództwo brygady planuje dodatkowe powołanie żołnierzy na potrzeby przemyskiego batalionu.  Po skompletowaniu batalionu 3 PBOT będzie liczyć ponad 4 tys. Żołnierzy – czytamy na stronie przemyskiego magistratu. Powstał punkt rekrutacyjny, gdzie?

W styczniu 2017 roku rozpoczęła swój proces formowania, a już w listopadzie tego roku na Rynku w Rzeszowie stanęło 3 tys. terytorialsów gotowych do podjęcia działania – to o Podkarpackiej Brygadzie, która otrzymała zadanie utworzenia 36 Batalionu Lekkiej Piechoty w Przemyślu, gdzie miejsce znajdzie około 700 terytorialsów. Stacjonować na stałe będą w koszarach przy ul. Okrzei. Terytorialny charakter służby, znajomość terenu oraz dobra współpraca z lokalną społecznością to siła Wojsk Obrony Terytorialnej.

-  Jeszcze w tym roku dowództwo brygady planuje dodatkowe powołanie żołnierzy na potrzeby przemyskiego batalionu. Po skompletowaniu batalionu 3 PBOT będzie liczyć ponad 4 tys. Żołnierzy – czytamy na stronie przemyskiego magistratu.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpackie. Przekroczyli polską granicę w arbuzach, pieszo i na kolanach

Powstał punkt rekrutacyjny. Gdzie?

W związku z rozpoczętym procesem tworzenia 36 Batalionu Lekkiej Piechoty w Przemyślu został utworzony punkt rekrutacyjny chętnych do terytorialnej służby wojskowej. Całe przedsięwzięcie prowadzone jest w oparciu o Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego.

Osoby zainteresowane terytorialną służbą wojskową z terenu Przemyśla oraz powiatu przemyskiego proszone są o kontakt z powyższym wydziałem pod numerem tel. 166752087 w godzinach pracy urzędu.

Podtopienia w Chmielniku koło Rzeszowa