Bomba ciepła w Polsce. Nie ma mowy o zimie! Ponad 20 stopni w cieniu

i

Autor: wxcharts.com/Pixabay.com

Pogoda

Bomba ciepła w Polsce. Nie ma mowy o zimie! Ponad 20 stopni w cieniu

2023-10-28 16:21

Koniec października i początek listopada to zazwyczaj początek chłodniejszego czasu w roku. Nie tym razem! Do Polski nadciągają naprawdę gorące dni! Mimo że to nie będą słoneczny okres, to brak promieni słońca wynagrodzą nam nadzwyczajnie wysokie, jak na tę porę roku, temperatury. To będzie istna bomba ciepła! O zimie możemy zapomnieć.

Bomba ciepła na koniec października 2023

Podobnie jak w ubiegłym roku, także tegoroczny październik był bardzo ciepłym miesiącem. To nie koniec, bo prawdziwa bomba ciepła dopiero nadciąga! Choć będą to mało słoneczne dni, a nawet pochmurne i deszczowe, to brak promieni słońca wynagrodzą nam naprawdę wysokie wartości na termometrach. Nadejście cieplej masy powietrza do Polski zauważymy już w ostatni weekend października.

W niedzielę (29.10) w większości regionów temperatura przekroczy 15 stopni. Najcieplej będzie na południu, nawet do 17-19 stopni przy większych rozpogodzeniach – informują eksperci z portalu Twoja Pogoda.

CZYTAJ TAKŻE: Wybieracie się w Bieszczady? Uważajcie na niedźwiedzie! Cały czas są jeszcze bardzo aktywne

Listopad rozpocznie się bombą ciepła w Polsce

W poniedziałek 30 października w Polsce termometry wskazywać będą od 15 do 18 stopni Celsjusza, a na południu kraju i południowym-wschodzie nawet 20 stopni!

Nie można wykluczyć, że południowy wiatr przywieje jeszcze wyższą temperaturę. Jednak nie będzie to najcieplejszy dzień. Okazuje się, że apogeum przyjemnych temperatur przypadnie na wtorek (31.10). Ostatni dzień października przyniesie na południu i południowym wschodzie kraju nawet 22-23 stopnie w cieniu! - podkreślają eksperci.

Ciepło rozpocznie się także listopad. Pierwsze dni miesiąca, w którym zwykle Polacy witali się z zimą będą bardzo ciepłe.

Na ogół na termometrach będziemy widzieć od 10 do 13 stopni. To od 2 do 5 stopni więcej niż zwykle o tej porze roku. Do pełni szczęścia brakuje nam jeszcze słońca. Niestety, na wiele pogodnych dni nie mamy co liczyć. Chociaż w przyszłym tygodniu padać będzie rzadziej, to jednak słońce z trudem będzie przebijać się przez chmury – czytamy.

ZOBACZ: Kocyki, sesje w liściach, czyli jesieniary wracają! Zobacz najlepsze memy

"Słoneczny patrol". Piękna ratowniczka z serialu rozpalała zmysły! Tak po latach wygląda Erika Eleniak