Policja

i

Autor: Podkarpacka Policja Nożownik pod Jarosławiem! Nie żyje 45-latek.

Informacje

Atak nożownika pod Jarosławiem! Nie żyje 45-latek

2024-06-20 13:54

45-letni mężczyzna został śmiertelnie raniony nożem w Pruchniku (pow. jarosławski). W sprawie zatrzymano dwie osoby, w tym jego partnerkę. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci mężczyzny.

45-latek śmiertelnie raniony nożem w Pruchniku. Zatrzymano dwie osoby

Oficer prasowa policji w Jarosławiu asp. szt. Anna Długosz poinformowała w czwartek, że do zdarzenia doszło w środę, w jednym z budynków mieszkalnych w Pruchniku, mężczyzna został raniony nożem.

Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. W czynnościach uczestniczył prokurator - poinformowała asp. szt. Długosz.

Dodała, że zostały przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczone ślady i wykonana dokumentacja fotograficzna.

Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby, mogące mieć związek z tym zdarzeniem. Jest to 38-letnia kobieta i 19-letni mężczyzna, którzy trafili do policyjnego aresztu. Oboje są mieszkańcami Pruchnika. Pod nadzorem prokuratury w Jarosławiu prowadzone są czynności wyjaśniające śmierć mężczyzny.

Prok. Małgorzata Taciuch-Kurasiewicz, pełniąca funkcję rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, której podlega jarosławska prokuratura, powiedziała, że ofiara śmiertelna to 45-letni Jan D., zaś zatrzymana kobieta to jego partnerka Ewelina M. Został zatrzymany także 19-letni mężczyzna, nie należący do rodziny, ale ze względu na dobro sprawy prokuratura na razie nie podaje jego personaliów.

Gdy przyjechała karetka, mężczyzna już nie żył

Prokurator dodała, że do zdarzenia doszło w środę po południu. 45-letni Jan D. został raniony nożem w lewy obojczyk. Pogotowie wezwała Ewelina M. W chwili przyjazdu karetki mężczyzna już nie żył.

Jak przekazała prok. Taciuch-Kurasiewicz, w rodzinie nadużywany był alkohol. Jan D. i Ewelina M. mają kilkoro wspólnych dzieci, które zostały im w przeszłości odebrane i przebywają w domu dziecka. W chwili zatrzymania Ewelina M. była pod wpływem alkoholu.

Prok. Taciuch-Kurasiewicz poinformowała, że na popołudnie w czwartek została zaplanowana sekcja zwłok mężczyzny, która ma wskazać przyczynę i mechanizm jego śmierci. Prokurator zaznaczyła, że dopiero po przeprowadzeniu sekcji zwłok oraz dalszych czynności w sprawie będzie wiadomo, w jakim kierunku prowadzone będzie śledztwo i jaka zostanie przyjęta kwalifikacja prawna czynu.

ZOBACZ: POŻAR SKŁADOWISKA WRAKÓW SAMOCHODÓW W MALINIU KOŁO MIELCA

Nożownik z Marianowa stanął przed sądem